Shqiponja nis me fitore mbrojtjen e titullit

Shqiponja e Gjakovës e ka filluar me fitore mbrojtjen e titullit në Superligën e Kosovës në hendboll për femra. Të shtunën në Gjakovë, Shqiponja fitoi bindshëm ndaj Dritës së Gjilanit me rezultat 43:18. Fituesi thuajse dihej qysh pas pjesës së parë që përfundoi me rezultat 25:6 në të mirë të gjakovareve.

Te Shqiponja u dalluan A. Goqi me 12 gola dhe Sh. Mehmeti me 10. E. Krasniqi shënoi 10 gola për Dritën. Shqiponja edhe në edicionin 2018\19 pritet të jetë njëra prej skuadrave që do të luftoi për titull të kampionit.

Të shtunën në kuadër të xhiros së parë të Superligës së hendbollisteve u luajt edhe një takim. Në Vushtrri, skuadra e Samadrexhës pësoi nga Kastrioti i Ferizajt me rezultat 28:20.

Tri ndeshjet tjera të javës së parë luhen të dielen (nesër).

Shqiponja – Drita 43:18 (25:6)

Shqiponja: Ferizaj A. Goqi 12, Mehmeti 10, Nivokazi 1, Quni, Malaj 7, Berisha 6, E. Goqi, Paci 7.

Drita: Daku, Krasniqi 10, Kqiku 1, Rexhepi 1, Vokshi 5, Hyseni 1, Sadiku, Rudhani, E. Daku, Arifi.

Samadrexha – Kastrioti 20:28 (7:13)

Samadrexha: A. Maloku, Q. Basholli 3, L. Basholli, R. Maloku, D. Basholli 3, G. Basholli 8, E. Basholli, T. Maloku, Surdulli 1, A. Maloku 5, Rr. Basholli, Halili.

Kastrioti: Gurgurovci, Nuhaj, Osmani, Stagova 2, Misini 1, Qerkini 1, Reqica 1, Saliu 6, Trajkovska 6, S. Reqica 3, A. Salihu 8.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova