Shtyhen ndeshjet e rivalëve të Kosovës

Të martën e të mërkurën janë luajtur ndeshje të fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Pjesë e këtyre kualifikimeve është edhe Kombëtarja e Kosovës në hendboll (meshkujt). Por Kosova nuk ka pasur ndeshje në terminin e janarit.

Në kuadër të grupit të tetë, ku bën pjesë Kosova, të mërkurën është dashur të luhet ndeshja në mes të Malit të Zi dhe Suedisë. Këto dy kombëtare është dashur të takohen edhe më 9 janar në Suedi. Por të dy ndeshjet janë shtyrë për shkak të rasteve me COVID-19 te Suedia. EHF-ja së shpejti pritet të përcaktojë termin të ri për këto dy ndeshje.
Ndeshja e ardhshme e grupit 8 është Kosova – Rumania që do të luhet më 10 apo 11 mars në Prishtinë.

Në grupet tjera janë luajtur disa ndeshje. Të martën, Bjellorusia fitoj ndaj Norvegjisë me rezultat 33:25 kurse Serbia e mposhti Francën me 27:24. Të mërkurën, Estonia fitoi 24:21 ndaj Bosnjë-Hercegovinës. Sllovenia fitoi 34:23 ndaj Holandës, ndërsa Polonia e mposhti Turqinë me 29:24. Gjermania shënoi fitore të pritur ndaj Austrisë me rezultat 36:27.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova