Skuadrat e pjesës së epërme takohen në Prishtinë

Të shtunën luhen ndeshjet e xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Kryendeshja luhet në kryeqytet në mes të Prishtinës dhe Trepçës. Kjo ndeshje fillon në ora 14:30.
Prishtina është e dyta me 23 pikë dhe llogaritet favorite. Por mitrovicasit do të tentojnë befasinë në këtë takim. Trepça është e treta me 19 pikë.
Liderja e klasifikimit, Besa Famgas, takohet me Zhegrën nga ora 13:30. Zhegra është vendase por me marrëveshje të dy skuadrave takimi luhet në Pejë.
Nga ora 19:00 janë takimet Kastrioti – Vushtrria dhe Llapi – Drenica, ndërsa prej orës 15:00 takohen Prizreni e Vëllaznimi. Të gjitha ndeshjet kanë peshë në garë për renditje më të mirë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. Përzgjidhja Nr Name Club …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …