Sot gjysmëfinalja e dytë mes Dritës e Besës

Ndeshja e dytë gjysmëfinale e plejofit mes Dritës e skuadrës pejane Besa FamGas zhvillohet të martën (sot). Në ndeshjen e dytë vendase është Drita. Takimi zhvillohet në palestrën në Gjilan nga ora 19:00.

Kampionia në fuqi e Kosovës në hendboll për meshkuj Besa FamGas është në prag të kalimit në finale të plejofit. Ndeshjen e parë të luajtur të shtunën në Pejë, Besa e fitoi me rezultat 40:13. Besa ka fituar të gjitha përballjet me Dritën, ndërsa e mbylli Superligën në vend të parë. Drita u rendit e katërta. Besa para një jave e fitoi Kupën. Skuadrës pejane i duhet fitorja apo barazimi në ndeshjen e dytë për të kaluar në finale.

Në gjysmëfinalen tjetër takohen Kastrioti e Prishtina. Ky takim luhet të enjten nga ora 19:00 në Ferizaj. Ndeshjen e parë të luajtur të shtunën në kryeqytet e fitoi Prishtina me rezultat 31:24. Edhe Prishtina me barazim apo fitore kalon në finale. Prishtina kampionatin e rregullt e përfundoi në vend të dytë kurse Kastrioti në të tretin.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova