Sot përballja gjilanase, nesër derbi mes Besës e Kastriotit

Me ndeshjen mes Zhegrës e Dritës fillon java e 26-të në Superligën A të Kosovës në hendboll për meshkuj. Ndeshja Zhegra – Drita luhet të premten (sot) prej orës 19:00 në palestrën në Gjilan. Zhegra është e pesta me 19 pikë, kurse Drita e katërta me 26 pikë.

Java e 26-të vazhdon të shtunën (nesër) kur luhet derbi mes skuadrës pejane Besa FamGas dhe Kastriotit të Ferizajt. Kjo ndeshje luhet në palestrën në Pejë nga ora 19:00. Kampioni aktual, Besa është lider me 48 pikë, derisa Kastrioti është i treti me 30 pikë. Ndërkohë të dielen takohen Vëllaznimi e Prishtina, në takimin që nis në ora 17:00. Kjo ndeshje luhet në Gjakovë. Vëllaznimi është i gjashtë me 19 pikë, derisa Prishtina renditet e dyta me 44 pikë.

Në Superligën B të shtunën (nesër) janë dy ndeshjet e javës së 24-t. Trepça e Samadrexha luajnë prej orës 18:00 kurse Llapi e Vushtrria prej orës 19:00. Trepça është e para me 20 pikë, Vushtrria e dyta me 16, Samadrexha e treta me 12 pikë dhe Llapi i fundit me gjashtë pikë.

Në Ligën e Parë luhet java e 14-të. Të shtunën janë ndeshjet Prizreni – Drenica (19:00) dhe Dukagjini – Ulpiana (13:00). Ndërkohë të dielen është takimi KEK-u – Deçani (18:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova