Sot Vëllaznimi pret Kastriotin, ndërsa nesër luajnë Prishtina e Drita

Vëllaznimi e Kastrioti përballen të mërkurën (sot) prej orës 18:00 në ndeshjen e xhiros së 28-të të Superligës A të Kosovës në hendboll për meshkuj. Me këtë xhiro përfundojnë garat e stinorit të rregullt në kampionatin e Kosovës për hendbollistë.

Ndeshja në mes Vëllaznimit e Kastriotit luhet në Gjakovë. Vëllaznimi është i pesti me 21 pikë, pozitën në të cilën edhe do të përfundojë stinorin. Ndërkohë Kastrioti është i treti me 30 pikë.
Të enjten (nesër) prej orës 18:30 luajnë Prishtina e Drita. Prishtina është e dyta me 48 pikë kurse Drita e katërta me 28 pikë. Ndeshja mes Besa FamGas dhe Zhegra është fituar me rezultat zyrtar 10:0 nga Besa, pasi Zhegra nuk ka udhëtuar.

Në fundjavë nis plejofi, ku paraqiten Besa FamGas, Prishtina, Kastrioti e Drita.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova