Spektakli në Vushtrri përcakton kampionin

Janë premtuar spektakël dhe numër i madh i shikuesve për ndeshjen mes hendbollisteve të Vushtrrisë dhe atyre të Shqiponjës që luhet të dielen nga ora 18:00 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri. Është kjo ndeshje e javës së fundit, përkatësisht të 20-të të Superligës A dhe njëkohësisht ndeshje që përcakton garën për titull kampioni. Pas javës së 19-të Vushtrria është e para në tabelë me 33 pikë, ndërsa Shqiponja e dyta me 31 pikë. Istogu mbanë vendin e tretë me 25 pikë kurse Prishtina të katërtin me 19 pikë.

Vushtrria me fitore, apo edhe me barazim, e fiton titullin. Në ndeshjen vendimtare pritet ta ketë edhe përkrahjen e shikuesve. Skuadrës gjakovare, Shqiponjës, i duhet fitorja për të fituar titullin. Është ky një fund dramatik i një kampionati interesant në Superligën e femrave.

Ndeshja tjetër e javës së 20-të mes Prishtinës e Istogut luhet të shtunën (nesër) prej orës 13:30. Në Superligën B të shtunën (nesër) luhet takimi mes Vëllaznimit e Dritës, që nis në ora 13:00.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …