Besa Famgas fiton titullin e kampionit te juniorët

Besa Famgas është kampione e Kosovës në hendboll në konkurrencën e juniorëve. Pasi seniorët fituan titullin dhe Kupën, edhe ekipi junior i Besës fitoi titullin e kampionit, duke dëshmuar se klubi pejan i kushton rëndësi edhe të ardhmes.Besa të dielën e mposhti në finale skuadrën e Prishtinës. Ndeshja në kryeqytet përfundoi me rezultatin 26:21 në […]

Llapi i treti në Ligën e juniorëve

Llapi e ka fituar ndeshjen për vend të tretë në Ligën e juniorëve të Kosovës në hendboll. Të dielën në Prishtinë, Llapi e mposhti Deçanin me rezultat 26:23. Pas pjesës së parë epërsia e llapjanëve ishte dy gola, 10:8. Redon Havolli udhëhoqi Llapin me 8 gola. 7 i shënoi Fatlum Hasani. Ardrin Dobraj i shënoi […]

Prishtina në finale të Ligës së juniorëve

Prishtina është finalistja e dytë e Ligës së juniorëve të Kosovës në hendboll. Prishtina në gjysmëfinale e mposhti skuadrën e Deçanit me rezultat 23:18.Prishtinasit fitoren e siguruan në pjesën e dytë. Pjesa e parë përfundoi me rezultat 9:8 në të mirë të Prishtinës. Ndeshja është luajtur të shtunën pasdite në kryeqytet.Drin Ferati me 6 gola […]

Më 15 janar fillon afati kalimtar

Të premten, më 15 janar, fillon afati kalimtar dimëror për hendbollistë dhe hendbolliste. Mini-afati kalimtar zgjat deri më 22 janar, ndërsa të drejtën e ndryshimit të skuadrës e kanë lojtarët dhe lojtaret që janë pa kontrata si dhe ata që kanë fletëlëshimin nga klubi. Ndërkohë lojtarët që vijnë nga klube të vendeve tjera mund të […]