Prishtinës i dorëzohet trofeu për titullin te kadetët

KH Prishtina e ka fituar titullin e kampionit në Ligën e Kadetëve. Në një kampionat interesant, Prishtina fitoi garën e fortë me KH Besa Famgas. Të dy skuadrat mblodhën nga 34 pikë pas 18 xhirove, por për shkak të bilancit pak më të mirë në ndeshjet e ndërsjella, Prishtina është e para.Kupa e kampionit Prishtinës […]

Samadrexha kampione te kadetet

Fitueset së bashku me trajnerët dhe zyrtarët e klubit fotografohen me kupën e fituar.

Samadrexha ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në grupmoshën e kadeteve. Në ndeshjen përcaktuese për titull të kampionit të luajtur të dielen në kryeqytet, Samadrexha fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 26:18. Më efikasja te Samadrexha ishte Arl. Maloku me 10 gola. Te Prishtina u dalluan D. Shala dhe E. Berisha me nga 5 gola. […]

Bordi i FHK-së vendos që stinori të vazhdojë gjatë qershorit

Në foto shihen Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës, duke mbajtur një mbledhje.

Të martën është mbajtur mbledhja e Bordit të Federatës së Hendbollit të Kosovës, nën drejtimin e presidentit Eugen Saraçini. Janë marrë vendime me rëndësi për sportin e hendbollit në vendin tonë. Bordi ka vendosur që kampionati 2019\2020 të vazhdojë, ndërsa janë përcaktuar edhe terminet bazë për përfundim të edicionit. Të kujtojmë që edicioni është ndërprerë […]

Kastriotit i ndahet kupa e kampionit te kadetët

Në fundjavën e kaluar kanë përfunduar garat në Superligën e kadetëve. Skuadrat e kësaj grupmoshe i kanë luajtur ndeshjet para atyre të seniorëve, ndërsa janë zhvilluar 18 xhiro. Titullin e kampionit e ka fituar Kastrioti i Ferizajt që e përfundoi ediconin me 34 pikë. Ferizajasit e rinjë shënuan 17 fitore kurse e pësuan vetëm një […]

Kombëtaret e reja të hendbollisteve mësojnë kundërshtarët e Evropianit

Kombëtarja U17 e hendbollisteve (kadetet) dhe Kombëtarja U19 (junioret) kanë mësuar kundërshtarët me të cilët do të përballen në kampionatet evropiane (Divizioni B) që mbahen vitin e ardhshëm. Kosova U17 do të garojë në grupin A të kampionatit që mbahet në Itali. Në grupin A bëjnë pjesë Çekia, Turqia, Islanda, Kosova e Izraeli. Pra hendbollistet […]

Shqiponja fiton titullin te kadetet

Krahas garave të senioreve, Federata e Hendbollit të Kosovës organizon garat edhe për grupmoshat e reja. Për grupmoshën e kadeteve, garat për edicionin 2017/18 kanë përfunduar. Te kadetet, kampionati përfundoi këtë fundjavë. Kampione u shpall Shqiponja që në 14 ndeshje mblodhi 26 pikë. Në vendin e dytë mbeti Prishtina me 22 pikë, sa i ka […]

Besa fiton titullin te kadetët

Krahas garave të seniorëve, Federata e Hendbollit të Kosovës organizon garat edhe për grupmoshat e reja. Për grupmoshën e kadetëve, garat për edicionin 2017/18 kanë përfunduar. Te kadetët, titullin e ka fituar Besa FamGas që në 18 ndeshje ka mbledhur plot 34 pikë. Besa ka regjistruar 17 fitore, kurse ka pësuar vetëm një humbje. E […]