Lojtaret bashkë me trajnerin gëzohen për fitoren e tyre.

Kupa shkon në Vushtrri

Vushtrria është fituese e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Vushtrria të dielen e mposhti në finale Istogun me rezultat 22:17. Finalja ishte interesante e cilësore, ndërsa të dy skuadrat kanë luftuar deri…
Një lojtare me top në dorë po mundohet të shënojë gol, kurse portierja kundërshtare tenton t'a ndalojë golin.

Vushtrria në finale të Kupës së Kosovës

Vushtrria është kualifikuar në finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Vushtrria të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 38:30. Prishtina është paraqitur me lojtare të reja,…
Një lojtare me top në dorë është hedhur lartë për të shënuar gol, ndërsa portierja kundërshtare tenton ta ndalojë me duart lartë.

Istogu, finalisti i parë

Istogu është finalisti i parë i Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, Istogu e mposhti Kastriotin e Ferizajt në gjysmëfinalen e parë me rezultat…