Ahmetxhekaj: Pasi të shijojmë trofetë, përgatitemi për ndeshjet evropiane

Blerta Ahmetxhekaj ishte pjesë e rëndësishme e Istogut në kampanjën që solli dy trofetë e hendbollit kosovar, atë të kampionit dhe Kupën. Portierja istogase ka pasur paraqitje të mira në Final Four të Kupës, që fundjavën e kaluar u zhvillua në Ferizaj. Istogu fillimisht kaloi Prishtinën e në finale e mposhti Ferizajn. “Arritëm të mbyllim […]

Egzon Gjuka: E arritëm qëllimin

Egzon Gjuka ka udhëhequr Besa Famgasin drejt triumfit në Kupën e Kosovës. Ai u shpall lojtari më i mirë i finales e po ashtu i “Final Four”. Në finalen ndaj Kastriotit, Gjuka i shënoi 8 gola. “Ia arritëm qëllimit që e patëm si skuadër, që ta fitojmë kampionatin dhe Kupën e Kosovës. Është viti i […]

Istogu fiton Kupën e Kosovës për herë të katërt

Istogu e ka fituar Kupën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Të dielën në finale, Istogu e mposhti Ferizajn me rezultat 34:29.Ndeshja u luajt në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj në praninë e mbi 1500 shikuesve. Atmosfera ishte e shkëlqyer, ndërsa nga afër ndeshjen e përcjellën edhe drejtues të MKRS-së dhe të KOK-ut. […]

Besa Famgas fiton Kupën e Kosovës në fund të një edicioni shumë të suksesshëm

Besa Famgas është fituese e Kupës së Kosovës në hendboll për edicionin 2021/2022. Të dielën pasdite në finalen e luajtur në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj, Besa Famgas e mposhti Kastriotin me rezultat 30:24.Për Besën është mbyllje e suksesshme e një edicion shumë të suksesshëm. Skuadra pejane i ka fituar të gjitha ndeshjet në kampionat, […]

Besa Famgas në finale, fiton thellë ndaj Prishtinës

Besa Famgas është kualifikuar në finale të Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.Besa në gjysmëfinale e kaloi Prishtinën, ndaj të cilës fitoi me rezultat të thellë, 50:35.Ndeshja u luajt të shtunën mbrëma në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Në të njëjtën palestër të dielën nga ora 17:30 është finalja me Kastriotin. Vetëm […]

Atmosferë e shkëlqyeshme në “Bill Clinton”, Kastrioti në finale

Kastrioti është finalisti i parë i Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Në gjysmëfinale, Kastrioti e mposhti Deçanin me rezultat 35:24. Ndeshja u luajt të shtunën pasdite në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Të pranishëm ishin rreth 1500 shikues, ndërsa atmosfera ishte e shkëlqyer. Prezent ishin grupet e tifozëve të dy skuadrave […]

Ferizaj mposht Vushtrrinë, kalon në finale

Ferizaj është finalisti i dytë i Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Në gjysmëfinalen e dytë, Ferizaj e mposhti Vushtrrinë me rezultatin 31:27. Ndeshja u luajt të shtunën pasdite në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj.Vendaset nisën herët shkëputjen, ndërsa pas pjesës së parë rezultati ishte 20:15 në të mirë të Ferizajt.Ferizaj e […]

Fitore shumë e vështirë e Istogut ndaj Prishtinës

Istogu me shumë vështirësi e ka fituar gjysmëfinalen e parë të Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.Të shtunën në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj, Istogu fitoi ndaj Prishtinës me rezultatin 35:33. Kështu Istogu është finalisti i parë i Kupës së Kosovës.Ndeshja është vendosur vetëm në aksionet e fundit. Istogaset vetëm në fund […]

Katër skuadrat e hendbollisteve synojnë vendin në finale

Turneu final i Kupës së Republikës së Kosovës fillon me ndeshjet gjysmëfinale të hendbollisteve. Të shtunën prej orës 14:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj, takohen Istogu e Prishtina. Është kjo gjysmëfinalja e parë. Istogu ka fituar titullin e kampionit, duke qenë i pandalshëm në Superligë. Tani istogaset e synojnë edhe Kupën e Kosovës, të […]

Dy gjysmëfinale të forta te hendbollistët

Besa Famgas ka kompletuar një kampionat plotësisht të suksesshëm. I ka fituar të gjitha ndeshjet dhe e ka fituar titullin e kampionit, duke vazhduar kështu dominimin në Superligën e Kosovës në hendboll.Skuadra pejane kërkon suksesin edhe në garat për Kupën e Kosovës. Turneu final i Kupës zhvillohet të shtunën e të dielën në qytetin e […]