Të mërkurën fillon gara në Superligën A

Pas përfundimit të pjesës së rregullt të kampionatit në fundjavën e kaluar, të mërkurën (nesër) fillon gara në Superligën A për hendbollistë, ku gjashtë skuadrat e para luajnë mes vete. Në Superligën A zhvillohen edhe 10 xhiro tjera e më pas katër skuadrat e para luajnë edhe në plejof. Skuadrat i bartin pikët nga pjesa e rregullt e kampionatit.

Në ndeshjet e xhiros së 19-të ekipet vendase llogariten favorite të mëdha.  Në ndeshjen e parë të së mërkurës, kampioni aktual, Besa Famgas e pret Vëllaznimin e Gjakovës. Kjo ndeshje fillon në ora 18:00. Besa është e dyta me 32 pikë, kurse Vëllaznimi i pesti me 16 pikë.

Në ora 19:00 nis takimi në mes të Kastriotit dhe Vushtrrisë. Kastrioti është i pari me 34 pikë, ndërsa Vushtrria e gjashta me 15 pikë.

Ndeshja mes Prishtinës e Dritës luhet të enjten prej orës 19:00. Prishtina është e treta me 28 pikë kurse Drita e katërta me 20.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova