Të mërkurën mësohen skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës

Të mërkurën luhen katër ndeshjet çerekfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në tri prej ndeshjeve favorite janë skuadrat mysafire, ndërsa në një favorizohet skuadra vendase.

Fituesja në fuqi e Kupës së Republikës, Besa Famgas, luan si mysafire e Prizrenit, nga ora 18:30. Besa është favorite absolute për të kaluar në gjysmëfinale.

Prishtina luan në Gjakovë ndaj Vëllaznimit nga ora 19:30 dhe po ashtu vlerësohet se është më afër gjysmëfinales. Kastrioti luan në Drenas ndaj Drenicës, nga ora 19:00 dhe pritjet janë që të avancojë.

Skuadra e vetme vendase që llogaritet favorite është Trepça. Mitrovicasit takohen me Vushtrrinë nga ora 18:00.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Ashtu si pritej, Besa Famgas nuk ka hasur shumë rezistencë për të kaluar në finale …

Prishtina është kualifikuar në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina …

Të martën (sot) luhen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të plejofit të Superligës së Kosovës në …

Deçani është kampion i Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. …

Ulpiana e Lipjanit është kampione e Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Ashtu si pritej, Besa Famgas nuk ka hasur shumë rezistencë për të kaluar në finale të plejofit në Superligën …

Prishtina është kualifikuar në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina të martën pasdite e …

Të martën (sot) luhen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të plejofit të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Deçani është kampion i Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Deçani vazhdon të konfirmohet …

Ulpiana e Lipjanit është kampione e Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ulpiana ka …

Skuadrat ferizajase kanë fituar ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Në kuadër të javës së 21-të, kampioni …

Skuadrat vendase kanë fituar tri prej katër ndeshjeve të luajtura të shtunën në kuadër të javës së 21-të të …

Me fitore bindëse Prishtina e ka nisur serinë gjysmëfinale të plejofit ndaj Trepçës. Ndeshja e luajtur të shtunën pasdite …