Të shtunën gjysmëfinalet e Ligës së juniorëve

Pas përfundimit të pjesës së rregullt të kampionatit në Ligën e juniorëve, në fundjavë zhvillohet turneu përfundimtar.

Ndeshjet gjysmëfinale do të luhen të shtunën në Gjakovë. Nga ora 15:30 takohen Zhegra e Besa Famgas, ndërsa nga ora 17:30 është gjysmëfinalja e dytë në mes të Vëllaznimit dhe Prishtinës.
Të dielën janë ndeshjet përmbyllëse. Prej orës 15:30 është ndeshja për vend të tretë, ndërsa finalja luhet prej orës 17:30.

Priten ndeshje korrekte dhe të bukura. Bëhet fjalë për lojtarë që janë në prag të ekipeve seniore dhe të cilët shpejtë pritet të shpërthejnë në hendbollin kosovar.
Me turneun final të ligës së juniorëve përmbyllen garat në hendbollin kosovar për edicionin 2020/2021.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …