Terziqi shkëlqeu në finale, uron Besa Famgasin për trofetë

Deniz Terziqi ishte i pandalshëm në finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Ndonëse skuadra e tij, Prishtina, u mposht, Terziqi shkëlqeu duke realizuar 13 gola. Disa prej golave të tij ishin shumë të bukur.
Terziqi ka vlerësuar stinorin e Prishtinës, ndërsa ka uruar Besa Famgasin për trofetë e fituar.
“Së pari falënderoj bashkëlojtarët për angazhimin gjatë tërë edicionit. Kemi arritur në finale të dy garave, në plejof dhe në garën për Kupë. Por na mungonin disa gjëra për të arritur më shumë se vetëm pjesëmarrje në finale. I përgëzoj lojtarët e Besa Famgas dhe klubin pejan për të arriturat në këtë edicion. Ishin më të mirë se ne dhe me plot meritë i kanë ngritur dy trofetë. KH Prishtinës i mbetet të mendoj se çfarë ka munguar gjatë këtij edicioni dhe t’i plotësoj për stinorin e ardhshëm. Besës i urojmë suksese vitin e ardhshëm jo vetëm në kampionat, por edhe në garat ndërkombëtare”, ka theksuar Terziqi.
Dy finalet e Kupës kanë qenë korrekte, ndërsa notë të lartë mori edhe organizimi i turneut të Kupës nga KH Istogu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …