Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Testohen hendbollistet e grupmoshës U17

Të mërkurën në Ferizaj janë testuar hendbollistet kandidate për vend në Kombëtaren U17 të Kosovës. Pjesëmarrëse ishin plot 29 hendbolliste të klubeve tona. Selektori Agron Shabani dhe trajnerët Arben Parduzi e Granit Sahiti kanë përcjellë me vëmendje punën e lojtareve të reja, një pjesë e të cilave do tē paraqiten në Evropianin e Divizionit B që muajin e ardhshëm mbahet në Lituani.

Lajme tjera