Trepça e Kastrioti me fitore të reja

Skuadrat favorite nuk kanë lejuar befasi në ndeshjet e xhiros së fundit të stinorit vjeshtor të luajtura të mërkurën.

Trepça ka fituar ndaj Llapit në Podujevë me rezultat 32:28. F. Klinaku udhëhoqi mitrovicasit me 9 gola kurse A. Hoxha realizoi 10 gola për Llapin.

Trepça e përfundon edicionin vjeshtor në vendin e tretë me 17 pikë nga 14 ndeshje. Llapi renditet i nënti me 4 pikë.

Kastrioti është përballur me Zhegrën në Ferizaj dhe ka fituar me rezultat 34:30. Zhegrasit e fituan pjesën e parë me 16:15 por në të dytën vendasit u kthyen fuqishëm dhe arritën te fitorja. Kastrioti renditet i katërti me 16 pikë kurse Zhegra është e gjashta me 13 pikë.

Kastriotin e udhëhoqi F. Mustafa me 12 gola. Te Zhegra u dallua Ad. Isufi me 8 gola.

Llapi – Trepça 28:32 (10:17)

Llapi: Mani, Bugujevci, Havolli, Hoxha 10, Hasani 4, Beshiri, E. Bugujevci , Muqiqi 3, Ademi 3, E. Havolli 6, A. Mani, Bajrami 2.

Trepça: Buqinca 1, R. Shabani 3, K. Terziqi 1, Abrashi, Klinaku 9, Abazxhiku 6, Maxhera 1, Sejdijaj, Parduzi 3, Voca, Cimili 3, A. Shabani 5.

Kastrioti – Zhegra 34:30 (15:16)

Kastrioti: Hajdini, Tafarshiku 1, A,. Dugolli 7, Selmani 3, Bislimi 4, Rudari 4, Mustafa 12, Bytyqi 2, Brahimi, Qerimi, D. Dugolli, Bega 1.

Zhegra: Shaqiri, Murseli, L. Haziri 1, E. Isufi, F. Isufi 3, Kurexhaj, Aliu 4, Ibrahimi, Ag. Isufi , Ad. Isufi 8, A. Haziri 5, Agushi 2, Misini 7.

Lajme tjera