Trepça kompleton gjysmëfinalen

Të enjten është caktuar edhe skuadra e fundit gjysmëfinaliste e Kupës së Kosovës në hendboll. Në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, Trepça e ka mposhtur Dritën e Gjilanit me rezultat 30:22. Pas pjesë së parë epërsia e vendasve ishte tri gola, 11:8. A. Shabani ishte më efikasi te Trepça me 9 gola, kurse për Dritën 7 gola i shënoi Y. Sllamniku.


Ndeshjet tjera çerekfinale në të dy konkurrencat janë luajtur të martën e të mërkurën. Te hendbollistët në gjysmëfinale do të luajnë Besa Famgas, Kastrioti, Prishtina e Trepça. Te hendbollistet në gjysmëfinale do të paraqiten Shqiponja, Istogu, Vushtrria e Prishtina

Trepça – Drita 30:22 (11:8)

Trepça: Buqinca, Terziqi, Mujka 4, Çabra, Fejzullahu 3, Shala 2, Sejdijaj, Shabani 9, Beqiri 5, Abazxhiku 2, Maxhera 2, Nimani 1, Voca, Tahiri, Çela 2, Abrashi.

Drita: Sylejmani, Tosku 1, Jahiu 1, Mehmeti 3, Musliu, Sllamniku 7, Misini 6, Latifi 3, Bunjaku 1, Veliu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …