Trepça me fitore të pritur, Vëllaznimi triumfon ndaj Drenicës

Trepça ka arritur fitore të pritur ndaj Llapit. Të dielën në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, Trepça fitoi me rezultat 34:22. Ndeshja i takoi xhiros së pestë të Superligës së hendbollistëve. Për Trepçën ishte fitorja e tretë që e ngrit në vendin e tretë me 7 pikë. Llapi është në kërkim të pikëve të para. Një ndeshje shumë efikase u zhvillua në Gjakovë në mes të Vëllaznimit dhe Drenicës. Vëllaznimi fitoi 42:38. Pjesa e parë përfundoi 20:19. Te Vëllaznimi u dallua E. Lluka me 10 gola dhe Ç. Rama e G. Fana me nga 7 gola. Drenicës nuk i mjaftuan 15 golat e K. Kastratit. Vëllaznimi – Drenica 42:38 (20:19) Vëllaznimi: Spahija 2, Mamusha, Curri, Neziri 6, Morina, Halili, Rama 7, Dukaj 3, Fana 7, Hoxha, Pozhegu, Lluka 10, Leka 2, Luzha 4, Rexha Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 15, Mehmeti 7, Dubovci, 9, Zekaj 1, Hamza 5, Sahiti 2, Binaku, Batatina, Baliu, Lladrovci, Zariqi Trepça – Llapi 34:22 (15:11) Trepça: Buqinca, Terziqi, Fejzullahu, Voca 1, K. Terziqi 2, Sejdijaj 3, Maxhera 4, Abazgjiku 7, Klinaku 2, R. Shabani 4, Parduzi 1, A. Shabani 8, Abrashi 2, Cimili Llapi: Mani, Havolli 1, Beshiri 1, E. Havolli 3, J. Mani, Bogujevci 4, Muqiqi 2, Ademi 2, Hoxha 7, A. Mani 1. Hasani 1, L. Bogujevci

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova