Tri ndeshje te hendbollistet

Disa prej ndeshjeve të Superligës së hendbollisteve që është dashur të luhen fundjavën e kaluar, do të luhen të mërkurën e të enjten. Qeveria e Kosovës kishte pezulluar aktivitetet sportive në fundjavë, si pjesë e masave në luftë ndaj COVID-19. Kështu janë shtyrë edhe ndeshjet e kampionatit të Kosovës në konkurrencë të femrave.
Në kuadër të javës së pestë, të mërkurën është ndeshja Samadrexha – Shqiponja, që fillon në ora 18:30. Të enjten janë ndeshjet Vushtrria – Drita (16:30) dhe KEK-u – Istogu (18:00).
Ndeshjet Kastrioti – Ferizaj dhe Prishtina – Vëllaznimi janë shtyrë për 18/19 nëntor. Ferizaj luan në kupa evropiane dhe në përbërje ka edhe lojtare të Prishtinës.
Edhe ndeshja Jusuf Gërvalla – Vjosa luhet më vonë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova