Udhëtim i vështirë për Drenicën

Drenicën e pret një udhëtim i vështirë në kuadër të javës së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).

Drenica të shtunën luan ndaj Trepçës në Mitrovicë, nga ora 18:30. Skuadra nga Drenasi do të mundohet të bëj hap para drejt ngritjes në tabelë. Aktualisht është e gjashta me 10 pikë. Trepça renditet e treta me 15 pikë.

Të shtunën është edhe ndeshja Zhegra – Prishtina, që fillon në ora 14:30. Prishtina synon të kthehet te fitorja, pas dështimit në ndeshjen e kaluar në Ferizaj. Ndërkohë Zhegra do të mundohet të shkaktoj befasi tjetër.

Të dielën janë ndeshjet Vëllaznimi – Kastrioti (14:00) dhe Vushtrria – Prizreni (16:00).

Ndeshja Besa Famgas – Llapi zhvillohet më vonë.

Në Ligën e Parë të hendbollistëve është java e nëntë. Të shtunën janë ndeshjet: Dukagjini – Lepenci (19:00), Vjosa – Drita (16:00).

Ndeshjet e së dielës janë: Samadrexha – Rahoveci (17:00), Istogu – Ulpiana (13:00), KEK-u – Deçani (15:30).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova