Urime Dita Botërore e Gazetarëve Sportivë

Sukseset sportive nuk e kanë vlerën e njëjtë nëse ato nuk prezantohen para publikut të gjerë. Ecja para është e pamundur pa evidentim të lëshimeve eventuale dhe më pas përmirësimin e tyre. Kjo do të ishte vështirë e arritshme pa raportimin e gazetarëve sportivë.

Sot është Dita Botërore e Gazetarëve Sportivë dhe Federata e Hendbollit e Kosovës uron përzemërsisht gazetarët sportivë të Kosovës. Ata i llogarisim pjesë të familjes së gjerë sportive. Së bashku i ndajmë sukseset e vështirësitë, sfidat e të arriturat. Së bashku jemi në çdo gjë.

Ne me aktivitete dhe ofrim të informatave për gazetarët, ata me raportim korrekt e të shpejtë. Edhe kritikat e tyre kanë peshë të madhe për ne. Na ndihmojnë që të bëjmë hapa para.Gazetarët sportivë kanë qenë krah i djathtë i FHK- së në të gjitha periudhat. Të tillë janë edhe sot.

I falenderojmë dhe i urojmë për ditën e tyre.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës do të mblidhen javën tjetër (1 korrik) për Kampionatin …

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …