Urimi i presidentit Saraçini për Vitin e Ri

Me rastin e përfundimit të vitit kalendarik 2017, njeriu i parë i Bordit të Federatës së Hendbollit të Kosovës z.Eugen Saraçini, ju drejtohet klubeve, shoqatave, hendbollisteve dhe hendbollistëve, trajnerëve, gjyqtarëve, punëtorëve sportiv dhe gjithë dashamirëve të hendbollit me këtë mesazh:

“E nderuara familje e madhe e Hendbollit e Kosovës. Kemi kënaqësinë dhe privilegjin që të gjithë sportistëve, zyrtarëve dhe miqve të hendbollit të Kosovës, në emër të Bordit të Federatës dhe në emrin tim personal, të ju urojmë një vit të Ri të mbarë, te shëndetshëm dhe të suksesshëm. Hendbolli në vitin 2018 do të jetë edhe me i suksesshëm, me më shume hendbolliste e hendbollistë të rinjë. Klubeve dhe ekipeve udhëheqëse ju dëshirojmë sukses më të madh në organizimin e klubeve të tyre dhe në ngritjen e cilësisë së hendbollit në vendin ton”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …