Vëllaznimi fiton titullin e kampionit të pionieret

Me sukses të plotë ka përfunduar gara edhe në Ligën e Pioniereve. Për javë të tëra janë shfaqur ndeshje të mira dhe kanë dalë në skenë plot lojtare të reja, që janë e ardhmja e hendbollit kosovar. Në fundjavë në Ferizaj, janë luajtur ndeshjet gjysmëfinale, ndeshja për vend të tretë dhe finalja.
Kampion është shpallur Vëllaznimi i Gjakovës që në finale e mposhti Vushtrrinë me rezultat 25:14. Bora Zejnullahu udhëhoqi Vëllaznimin me 14 gola. Orgesa Gola e Alba Bardhi shtuan nga 3 gola. Te Vushtrria, 10 gola i shënoi Agnesa Hysa. Dy i kishte Olta Cecelia.
Interesante ishte edhe ndeshja për vend të tretë. Vendi i tretë i takon Ferizajt, që pas ekzekutimit të penalltive e mposhti Samadrexhën (34:32).
Mirjeta Dinolli shënoi 17 gola për Ferizajn. Elisa Krasniqi shënoi 8 gola për Samadrexhën, 7 i kishte Arlinda Halili e 6 Fatime Basholli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …