Vëllaznimi mbetet në Superligën e hendbollisteve

Lojtaret bashkë me trajnerët janë të gëzuar për fitoren e tyre.

Vëllaznimi i Gjakovës do të luajë edhe edicionin e ardhshëm në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Të enjten në Drenas, Vëllaznimi fitoi ndaj KEK-ut me rezultat 33:26, në ndeshjen e plejautit për mbetje në Superligë.

Vëllaznimi edhe në edicionin tashmë të përfunduar ka garuar në Superligë, por ka përfunduar në vend të parafundit. Për këtë ka luajtur ndeshjen e plejautit me KEK-un e vendit të dytë në Ligën e Parë.

Pas minutës së 15-të gjakovaret kanë nisur shkëputjen në rezultat, kurse pjesa e parë përfundoi 19:10. Në pjesën e dytë epërsia ishte edhe më bindëse, ndërsa KEK-u vetëm në fund ia doli të afrohet pak në rezultat.

E. Radoniqi me 15 gola ishte më efikasja te Vëllaznimi. Te KEK-u u dallua E. Kutllovci me 7 gola.

Vëllaznimi: Gashi 2, Kursani 4, Dana 1, Zejnullahu, Hasanaj, Bardhi, Dana 4, Manxhuka, Gola 1, Berisha, Daija 1, Frrokaj 1, Hoda, Varaki, Mollakadrija, Radoniqi 15.

KEK-u: Aliu, Preniqi, Selmanaj 2, Grajqevci 4, Murati 6, Kutllovci 7, D. Grajqevci, E. Grajqevci 4, Pllana, A. Grajqevci, A. Grajqevci, Aliaj 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova