Vëllezërit Smakolli vihen në dispozicion të Kosovës

Vazhdon trendi i shfaqjes së interesimit të lojtarëve që bëjnë karrierë në vende të ndryshme evropiane për t’iu bashkuar ekipeve kombëtare të Kosovës në hendboll.

Ditë më parë Federatën e Hendbollit të Kosovës e vizituan vëllezërit Argjent e Laurent Smakolli që u pritën nga sekretari gjeneral i Federatës, Izet Gjinovci. Në takim u shkëmbyen informata , përkatësisht vëllezërit hendbollist u njoftuan për zhvillimet në hendbollin kosovarë dhe për ecurinë poziive të ekipeve kombëtare të Kosovës. Ndërkohë Argjenti e Laurenti shfaqën interesimin e tyre që t’i bashkohen ekipeve kombëtare të Kosovës. Federata e Hendbollit të Kosovës natyrisht mirëpret shfaqjen e interesimit nga ana e lojtarëve që të bashkohen me Kosovën, por në fund vendimi se kush do të ftohet është e drejtë ekskluzive e përzgjedhësve dhe trajnerëve.

Argjent Smakolli është i lindur më 12 tetor të vitit 1993 dhe bënë karrierë në klubin gjerman TuS Koningsdorf. Është i gjatë 195 centimetra dhe peshon 110 kilogramë. Karriera e Laurent Smakollit ende zhvillohet në kategori të reja. Ai është i lindur më 2 nëntor të vitit 2000, ndërsa është pjesë e ekipit gjerman TVE Bad Munstereifel. Laurenti është i gjatë 183 centimetra dhe peshon 93 kg.
FHK-ja mirëpret vendimin e Argjentint dhe Laurentit që të vihen në dispozicion të kombëtares së Kosovës. Inkurajon edhe lojtarë tjerë që të ndjekin të njëjtën rrugë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova