Vëmendja në Vushtrri

Këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e xhiros së 12-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).

Vëmendja e tifozëve të hendbollit do të jetë në Vushtrri ku zhvillohet derbi i madh në mes të Vushtrrisë dhe Istogut. Kjo ndeshje është të shtunën nga ora 17.30.

Kampioni, Istogu, është i pari në tabelë me 20 pikë, ndërsa Vushtrria renditet e katërta me 16 pikë, por ka një ndeshje më pak të zhvilluar. Istogu e Vushtrria vlerësohen pretendent për titull dhe me të drejtë pritet ndeshje interesante dhe cilësore.

Të shtunën janë edhe ndeshjet Ferizaj – Drita (13.30), Shqiponja – Samadrexha (15.30). Ndërkohë të dielen zhvillohen takimet Prishtina – Kastrioti (14.00) dhe Vëllaznimi – Jusuf Gërvalla (17:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova