Vushtrria barazon, Vëllaznimi në plejof

Fund interesant ka patur stinori i rregullt në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Të enjten në ndeshjen e fundit të stinorit, Vushtrria ka barazuar me Prishtinën me rezultatin 34:34. Pas pjesës së parë rezultati ishte 15:15.

Prishtina shumë më herët e ka siguruar pozitën e tretë për plejof, ndërsa Vushtrria ishte në garë për vendin e katërt dhe të fundit që dërgon në plejof. Vushtrria ka përfunduar me 22 pikë, sa i ka edhe Vëllaznimi. Por për shkak të bilancit më të mirë në ndeshje të ndërsjella, Vëllaznimi renditet i katërti, ndërsa Vushtrria e pesta. Kështu garën në plejof e vazhdon Vëllaznimi.

Vëllaznimi në gjysmëfinale të plejofit do të takohet me Besa Famgasin, që ka mbyllur stinorin e rregullt në vend të parë. Në gjysmëfinalen tjetër takohen Kastrioti e Prishtina. Në finale kalojnë skuadrat që shënojnë dy fitore apo një fitore e një barazim.

Ndeshjet e para luhen në Pejë e Ferizaj, ndërsa në këto qytete luhen edhe ndeshjet e treta eventuale, nëse rezultati pas dy ndeshjeve është 1:1.

Vushtrria – Prishtina 34:34 (15:15)

Vushtrria: Mikullovci, Ibishi, Melenica, A. Karaqa 2, Musa 5, Shabani 7, Neziri 4, Sadiku, Ademi 3, Jashari, M. Jahari 3, Gubetini 10, Emini, Krasniqi, Lahu.

Prishtina: Agushi, Beqiraj, Krasniqi 5, Basholli 7, Abazi 5, Bajqinovci 2, Visoka 3, Hoxha, Shahini 2, Gjuka 6, Kastrati 4, Fetahu, Beshiri.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova