Vushtrria e pret Prishtinën në kryendeshjen e javës

Të shtunën luhen tri ndeshje ndërsa të dielen edhe dy tjera të javës së shtatë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo në Vushtrri në mes të Vushtrrisë dhe Prishtinës. Kjo ndeshje luhet të shtunën nga ora 18:00.

Vushtrria është e vetmja që i ka fituar të gjitha ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 12 pikë. Prishtina është e katërta me nëntë pikë. Krahas katër fitoreve e ka edhe një barazim e një humbje.

Të shtunën prej orës 14:30 në Junik luajnë Istogu e Vjosa, kurse në ora 13:30 fillon ndeshja në mes të skuadrave Jusuf Gërvalla e Vëllaznimi.

Ndeshje shumë interesante pritet të jetë edhe ajo që luhet në  Ferizaj të dielen nga ora 15:30. Kastrioti i vendit të pestë e pret Shqiponjën e vendit të dytë. Kastrioti i ka shtatë pikë, kurse kampioni Shqiponja i ka 10 pikë, sa edhe Istogu i vendit të tretë.

Ndeshja tjetër që luhet të dielen është ajo në mes të Samadrexhës e Dritës, që fillon në ora 13:00.

Në Ligën e Parë të femrave është java e gjashtë. Të shtunën janë ndeshjet Dukagjini – Deçani (13:00) dhe Trepça – Verona (12:00). Të dielen janë dy ndeshje tjera: Llapusha – Ulpiana (13:00), KEK-u – Prizreni (15:00). Ndeshja mes Ferizajt dhe CLICK luhet më vonë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova