Vushtrria fiton derbin, Istogu vazhdon me fitore

Derbin e javës së 17-të të Superligës së hendbollisteve e ka fituar Vushtrria. Vushtrria të shtunën para tifozëve të vet e mposhti kampionin aktual, Shqiponjën me rezultat 32:27.

Pas pjesës së parë vushtrriasit kishin katër gola epërsi, 15:11. Vushtrria kështu ka mbetur në vend të dytë me 29 pikë. Shqiponja ka rënë në vend të katërt me 23 pikë.

Në pozitën e parë me tri pikë më tepër se Vushtrria vazhdon të jetë Istogu që të dielen nuk lejoi befasi duke fituar ndaj Samadrexhës me rezultat 46:28.

Prishtina ka fituar ndaj Dritës (39:27), ndërsa Kastrioti ndaj Vëllaznimit (36:17). Vjosa nuk ka udhëtuar për të zhvilluar ndeshjen me Jusuf Gërvallën. Vjosa është tërhequr nga garat.

Kastrioti – Vëllaznimi 36:17 (20:7)

Kastrioti: Rogova, Gashi 1, S. Reqica 4, Gashi 6, E. Reqica 4, Salihu 3, Stagova 6, Misini 1, Saliu 11.

Vëllaznimi: Kastrati, Daija, Mullakadrija, Cermjani 1, Radoniqi 13, Bytyqi 1, Zhubi 2, Hoda.

Istogu – Samadrexha 46:28 (23:12)

Istogu: Shehdadi, Ahmetxhekaj, Berisha 7, D. Rexhaj 6, Rugova 7, V. Rexhaj 2, F. Rexhaj 2, Gashi 8, Ferataj 7, Halitaj 7.

Samadrexha: A. Maloku, Halili, Maloku, Surdulli 1, Rr. Basholli, G. Basholli 4, Maloku 1, Q. Basholli 5, Ar. Maloku 13, D. Basholli 2, E. Basholli, L. Basholli 2.

Vushtrria – Shqiponja 32:27 (15:11)

Vushtrria: N. Kelmendi, B. Gubetini, Shala, Avdiu 1, Rama 1, Zymberi 5, Mehmeti, Paci 3, A. Kelmendi 10, Rrahmani 1, R. Gubetini, Kasumi 4, Sfarqa, Tahiri 7, Preniqi, Selaci.

Shqiponja: Ferizaj, D. Juniku 2, Juniku 1, Goqi 4, Mehmeti 13, Nivokazi 4, Berisha 5, Rexhepi.

Prishtina – Drita 39:27 (15:14)

Prishtina: Sefedini 4, Uka, Mekolli 1, Matarova 2, Fazlija 12, Stagova 5, Q. Berisha 6, Hashani 4, Llapashtica 2, B. Krasniqi 1, Prelvukaj, A. Krasniqi 1.

Drita: Sadiku, Kqiku, E. Daku 2, Arifi 1, Rexhepi 4, A. Daku, Rudhani 10, Krasniqi 7, Vokshi 2, Januzi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova