Vushtrria fiton në Ferizaj dhe shkëputet në tabelë

Vushtrria është skuadra e vetme që i ka fituar pesë ndeshjet e para në Superligën e Kosovës për hendbolliste. Fitoren e pestë skuadra vushtrriase e shënoi të dielen. Vushtrria fitoi ndaj Kastriotit në Ferizaj me rezultat 34:28. Pas pjesës së parë epërsia e Vushtrrisë ishte dhjetë gola, 23:13.

Vushtrria është e para në tabelë me 10 pikë. Nga tetë pikë i kanë Shqiponja, Istogu e Prishtina derisa Kastrioti është i pesti me gjashtë pikë.

B. Rama me 11 gola ishte realizatorja më e mirë te Vushtrria. Nëntë gola i shënojë K. Avdiu, kurse shtatë A. Kelmendi. L. Trajkovska realizoi shtatë gola për Kastriotin, ndërsa gjashtë V. Gashi.

Të dielen u luajt edhe ndeshja Jusuf Gërvalla – Prishtina. Fitore shënoi Prishtina me rezultat 30:12. Për skuadrën Jusuf Gërvalla ishte humbja e pestë.

Ndeshja mes Samadrexhës e Vëllaznimit zhvillohet pas një jave.

Kastrioti – Vushtrria 28:34 (13:23)

Kastrioti: Rogova, Tërpeza, Gurgurovci, Salihu 3, Gashi 6, Misini 1, Trajkovska 7, Basha 3, Reqica 1, Stagova 3, E. Reqica, Saliu 2, Gashi, Qerkini 2.

Vushtrria: Nj. Kelmendi, Gubetini, Avdiu 9, Rama 11, Zymberi 1, Preniqi, Mehmeti, A. Kelmendi 7, Rrahmani, Selaci, Tahiri 3, Kosumi 3.

Jusuf Gërvalla – Prishtina 12:30 (4:14)

Jusuf Gërvalla: Haxhosaj, Shala 4, Qufaj 4, Shala, Tolaj 1, Berisha, Imeraj, Gecaj, Çekaj 3.

Prishtina: Krasniqi 3, Sefedini 8, Mekolli 2, Beqiri, Berisha 5, Uka, Matarova 1, Llapashtica 2, L. Berisha 2, Hashani 4, Stagova 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova