Vushtrria mposht kampionin

Fituesi i Kupës së Kosovës në hendboll, KHF Vushtrria, e ka fituar derbin e javës së katërt në Superligën e hendbollisteve. Vushtrria të shtunën në Ferizaj fitoi kampionit në fuqi, KHF Ferizajt me rezultat bindës, 39:24. Që në pjesën e parë vushtrriaset u shkëputën në rezultat, 20:11. B. Rama ishte më efikasja te Vushtrria me 10 gola. A. Kelmendi realizoi 8 gola për Ferizajn.
Për Vushtrrinë ishte fitorja e dytë. Me 4 pikë renditet në vend të katërt, por ka një ndeshje më pak të luajtur. Ferizaj është i treti me 6 pikë.
Fitore bindëse ka shënuar edhe Istogu ndaj Kastriotit, 38:23. Për Istogun ishte fitorja e katërt dhe kjo skuadër me 8 pikë udhëheq në tabelë.

Ferizaj – Vushtrria 24:39 (11:20)

Ferizaj: Trenoska, Kelmendi 8, Huruglica 2, Sylejmani 2, Kupina 4, Thaqi, Qerkini, Basha 4, Damaneku 4, Rashiti, Hoti, Dinolli

Vushtrria: Matarova 4, Sopjani 6, Avdiu 2, Kasumi 6, Preniqi 2, Gubetini 3, Rama 10, B. Gubetini, Tahiri 3, Zymeri 3, Kelmendi

Vëllaznimi – Jusuf Gërvalla 25:22 (15:9)

Vëllaznimi: Hoda 3, Varaki 3, Berisha 1, Radoniqi 12, Frrokaj 3, Mullakadrija, Gashi 1, M. Berisha, Daija, Bardhi 1, Goranci 1

Jusuf Gërvalla: Berisha, Qekaj 5, Gecaj 7, Qufaj 4, Shala, Imeraj 1, Ard. Imeraj 3, N. Qekaj 2, Tolaj

Vjosa – KEK-u 23:20 (13:13)

Vjosa: B. Hasani 1, Gashi, Feka 2, E. Imeri, V. Imeri 8, Hasani 3, Tershani, Rama, Shabani 8, Behluli

KEK-u: Grajqevci, E. Grajqevci 7, Asllani 2, Aliu, Smakiqi, Dedinca, Klinaku 3, A. Grajqevci 4, Selmanaj 4, Kutllovci, Preniqi

Istogu – Kastrioti 38:23 (22:10)

Istogu: Ahmetxhekaj, Shehdadi, Shatri 4, Berisha, Milatoviq 3, Rexhaj, Ferataj 6, Venetski 4, Rugova 10, Halitaj 3, Hetemi, Ujkiq 8

Kastrioti: Gurgurovci, Reqica 3, S. Reqica, Misini, Salihu 9, Beqiri, Stagova 3, E. Salihu 2, Gashi 2, V. Gashi 4, Grainca, Dinarica, Tërpeza

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën listën për ndeshjet kualifikuese …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …