Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Vushtrria mposht kampionin

Fituesi i Kupës së Kosovës në hendboll, KHF Vushtrria, e ka fituar derbin e javës së katërt në Superligën e hendbollisteve. Vushtrria të shtunën në Ferizaj fitoi kampionit në fuqi, KHF Ferizajt me rezultat bindës, 39:24. Që në pjesën e parë vushtrriaset u shkëputën në rezultat, 20:11. B. Rama ishte më efikasja te Vushtrria me 10 gola. A. Kelmendi realizoi 8 gola për Ferizajn.
Për Vushtrrinë ishte fitorja e dytë. Me 4 pikë renditet në vend të katërt, por ka një ndeshje më pak të luajtur. Ferizaj është i treti me 6 pikë.
Fitore bindëse ka shënuar edhe Istogu ndaj Kastriotit, 38:23. Për Istogun ishte fitorja e katërt dhe kjo skuadër me 8 pikë udhëheq në tabelë.

Ferizaj – Vushtrria 24:39 (11:20)

Ferizaj: Trenoska, Kelmendi 8, Huruglica 2, Sylejmani 2, Kupina 4, Thaqi, Qerkini, Basha 4, Damaneku 4, Rashiti, Hoti, Dinolli

Vushtrria: Matarova 4, Sopjani 6, Avdiu 2, Kasumi 6, Preniqi 2, Gubetini 3, Rama 10, B. Gubetini, Tahiri 3, Zymeri 3, Kelmendi

Vëllaznimi – Jusuf Gërvalla 25:22 (15:9)

Vëllaznimi: Hoda 3, Varaki 3, Berisha 1, Radoniqi 12, Frrokaj 3, Mullakadrija, Gashi 1, M. Berisha, Daija, Bardhi 1, Goranci 1

Jusuf Gërvalla: Berisha, Qekaj 5, Gecaj 7, Qufaj 4, Shala, Imeraj 1, Ard. Imeraj 3, N. Qekaj 2, Tolaj

Vjosa – KEK-u 23:20 (13:13)

Vjosa: B. Hasani 1, Gashi, Feka 2, E. Imeri, V. Imeri 8, Hasani 3, Tershani, Rama, Shabani 8, Behluli

KEK-u: Grajqevci, E. Grajqevci 7, Asllani 2, Aliu, Smakiqi, Dedinca, Klinaku 3, A. Grajqevci 4, Selmanaj 4, Kutllovci, Preniqi

Istogu – Kastrioti 38:23 (22:10)

Istogu: Ahmetxhekaj, Shehdadi, Shatri 4, Berisha, Milatoviq 3, Rexhaj, Ferataj 6, Venetski 4, Rugova 10, Halitaj 3, Hetemi, Ujkiq 8

Kastrioti: Gurgurovci, Reqica 3, S. Reqica, Misini, Salihu 9, Beqiri, Stagova 3, E. Salihu 2, Gashi 2, V. Gashi 4, Grainca, Dinarica, Tërpeza

Lajme tjera