Vushtrria në finale të Kupës së Kosovës

Një lojtare me top në dorë po mundohet të shënojë gol, kurse portierja kundërshtare tenton t'a ndalojë golin.

Vushtrria është kualifikuar në finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Vushtrria të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 38:30.

Prishtina është paraqitur me lojtare të reja, por edhe Vushtrria u ka besuar njomakëve që i ka në përbërje.

Pas pjesës së parë rezultati ishte 20:11 në të mirë të Vushtrrisë. D. Kasumi ishte më efikasja te Vushtrria me 7 gola. Te Prishtina 11 gola i shënoi E. Kurteshi.

Vushtrria nesër takohet në finale të Kupës me Istogun. Ndeshja luhet prej orës 17:00.

Vushtrria – Prishtina 38:30 (20:11)

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Vokshi, Avdiu 3, Rama 6, Zymberi 3, Preniqi, Paci 4, Ramabaja 5, Rrahmani 3, R. Gubetini 4, Selaci 2, Kasumi 7, Terstena 1, Tahiri.

Prishtina: Arifi, Shala 2, Kurteshi 11, Krasniqi 3, Hashani 2, Shala 5, Behluli, Konxheli 5, Ajvazi 2, Sadiku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën listën për ndeshjet kualifikuese …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …