Vushtrria nis Superligën A me fitore bindëse

Superliga A e Kosovës në hendboll për femra ka nisur me fitore bindëse të skuadrës së Vushtrrsë. Në kuadër të javës së 15-të kampionale, Vushtrria të shtunën mbrëma para shikuesve të vet fitoi ndaj Prishtinës me dhjetë gola dallim, 23:13. K. Paci me tetë gola udhëhoqi Vushtrrinë.

Vushtrria me fitore përforcohet në pozitën e parë me 26 pikë. Prishtina është e katërta me 19 pikë. Ndeshja tjetër e javës së 15-të të Superligës A mes Istogut e Shqiponjës luhet të dielen (nesër) nga ora 13:00.

Të shtunën u luajt edhe ndeshja e Superligës B mes Kastriotit e Vëllaznimit. Skuadra ferizajase fitoi me rezultat 31:15. Nesër prej orës 12:30 është ndeshja Drita – Samadrexha.

Superliga A
Vushtrria – Prishtina 23:13 (11:5)

Vushtrria: Kelmendi, Gubetini, Salihu, Shala 2, Avdiu 3, Zymberi 3, Preniqi 1, Mehmeti, Paci 8, D. Rrahmani 1, Gubetini, Mulaku, Kasumi 1, Sfarqa, Tahiri 4, B. Rrahmani.

Prishtina: Uka, Krasniqi, Bregovina, Ferataj, Berisha 5, Prapashtica, Matarova, Sopjani 2, Berisha, Halimaj, Prelvukaj 4, Hoti, Zeqiri, Hashani 1, Mekolli 1, Stagova.

Superliga B
Kastrioti – Vëllaznimi 31:15 (15:8)

Kastrioti: Rogova, Gurgurovci 2, M. Dinarica, Gashi, Qerkini, A Dinarica 7, Misini 1, S Reqica, E. Reqica 11, Gashi 2, Salihu, E. Gurgurovci, Stagova 5, Salihu 5.

Vëllaznimi: Cërmjani, Kastrati, Mullakadrija, Kursani, Hana, Krasniqi, Zhubi, Kusari 1, Bytyqi, Radoniqi 14, Bordoniqi, Cërmjani, Morina, Selmanaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova