Vushtrria starton me fitore

vushtrria ne akcion

KHF Vushtrria e ka fituar ndeshjen e parë në edicionin 2020/2021 të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Vushtrria të enjten në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” fitoi ndaj Vëllaznimit të Gjakovës me rezultat bindës, 35:18. 13:8 në të mirë të Vushtrrisë ishte rezultati pas pjesës së parë.

Kjo ndeshje i takoi xhiros së parë. Për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare me Istogun, nga dy ndeshje të Vushtrrisë e të Istogut ishin shtyrë. Vushtrria nuk e ka luajtur ende ndeshjen e xhiros së dytë ndaj Vjosës.

Vushtrria – Vëllaznimi 35:18 (13:8)

Vushtrria: Kelmendi, Braha, Matarova 6, Rama 4, R. Gubetini 2, B. Gubetini, Avdiu 5, Kasumi 4, Preniqi 2, Zymberi 7, Sopjani 5, Tahiri

Vëllaznimi: Daija, Goranci, Hoda, Varaki 3, Berisha, Radoniqi 10, Frrokaj 5, Mullakadrija, Gashi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova