Vushtrrisë i takon përballja lokale

Vushtrria e ka shënuar fitoren e parë në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës për hendbollistë. Vushtrria të premten e mposhti rivalin fqinj, Samadrexhën me rezultatin bindës, 39:26. Ishte kjo ndeshja që e hapi javën e 17-të kampionale.

Vushtrria është ngritur në vend të pestë me 13 pikë kurse Samadrexha mbetet e fundit me 2 pikë.

Samadrexha kishte dy gola epërsi pas pjesës së parë (18:16), por në të dytën Vushtrria ishte bindëse.

Ndeshjet tjera të javës së 17-të luhen të shtunën e të dielen. Derbi është të shtunën nga ora 19:00. Në palestrën “Karagaçi” në Pejë takohen Besa Famgas e Prishtina.

Vushtrria – Samadrexha 39:26 (16:18)

Vushtrria: Ibishi, Mikullovci, Karaqa, Neziri 9, Jashari, Sadiku 2, Gubetini 5, Ar. Karaqa 6, Lahu 1, Jashari 2, Musa 8, Shabanaj 6, Meholli, Demiri.

Samadrexha: Sh. Maloku, Hyseni 6, Krasniqi 4, Bunjaku, A. Basholli 3, Jashari 4, K. Maloku 2, B. Maloku 2, S. Maloku 5.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova