Xhema e Jahja drejtuan ndeshje të rëndësishme në Manastir

Dy gjyqtarët prishtinas të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë drejtuar edhe një ndeshje evropiane. Ata të martën ishin në Manastir të Maqedonisë së Veriut ku drejtuan takimin në mes të Pelisterit dhe Magdeburgut gjerman. Ndeshjen me rezultat 32:24 e fitoi skuadra gjermane.
Për delegat, Xhema e Jahja e kishin Kamer Metallarin.
Ishte kjo ndeshja e parë e një të tetës së finales të Ligës Evropiane (meshkujt). Ndeshja e kthimit është më 30 mars në Gjermani.
Gjyqtarëve të Federatës sē Hendbollit të Kosovës po u besohen ndeshje gjithnjë e më të rëndësishme të garave evropiane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin …

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës në hendboll. Kreuzlingeni, ku …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Është …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja e javës së 27-të …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës. …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin e Aalborgut në Ligën …

Besa Famgas e Prishtina kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës …

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 36:32. Ndeshja e luajtur të shtunën në Gjakovë i …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …