Xhema e Jahja në Poloni

Gjyqtarët kosovarë të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja të dielën kishin angazhim evropian. Dyshja prishtinase ka drejtuar ndeshjen e fazës grupore të Ligës Evropiane (femrat) në mes të MKS Zaglebie Lubin dhe skuadrës franceze Les Neptunes de Nantes.
Ndeshja u luajt në Lubin të Polonisë, ndërsa me një gol dallim fitoi skuadra franceze Nantes (27:26) në aksionin e fundit.
Xhema e Jahja për delegat e kishin Kamer Metalarin e Shkupit.
Ndeshja i takoi grupit B, kurse Nantes e shënoi fitoren e parë.

Lajme tjera