Xhiroja e fundit fillon në Ferizaj

Me ndeshjen në mes të Kastriotit e Zhegrës fillon xhiroja e 14-të e Superligës së Kosovës për hendbollistë. Është kjo xhiroja e fundit e stinorit vjeshtor, përkatësisht për vitin 2018.

Ndeshja Kastrioti – Zhegra luhet të premten (sot) prej orës 19:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Kastrioti e Besa Famgas prijnë në tabelë me nga 24 pikë. Zhegra është e shtata me 7 pikë.
Ndeshjet tjera luhen të shtunën e të dielen. Të shtunën janë takimet Drita – Trepça (17:00) e Prishtina – Vëllaznimi (15:30).

Të dielen një ndeshje luhet në Pejë e një në Vushtrri. Në Pejë prej orës 17:00 takohen Besa Famgas e Vushtrria kurse në Vushtrri po nga ora 17:00 Samadrexha e pret Drenicën.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova