Xhiroja e fundit parapërgatitje për plejof

Me xhiron e 18-të përfundon stinori i rregullt në Superligën e hendbollisteve. Ndeshjet e xhiros së 18-të janë këtë fundjavë e më pas gara për titull vazhdon në plejof.

Ndeshja më interesante e xhiros së 18-të pritet të jetë ajo në mes të Shqiponjës e Prishtinës që luhet të dielen nga ora 14:00 në Gjakovë. Kampioni Shqiponja është i katërti me 23 pikë, ndërsa Prishtina e treta me 25 pikë. Dy skuadrat e kanë siguruar plejofin tashmë. Istogu prinë në tabelë me 32 pikë dhe në plejof starton nga vendi i parë. Vushtrria është e dyta me 29 pikë.

Të dielen janë edhe ndeshjet Drita – Istogu (15:00) e Samadrexha – Jusuf Gërvalla (15:00). Të shtunën është takimi Vëllaznimi – Vushtrria (17:00). Ndeshja mes Vjosës e Kastriotit regjistrohet 10:0 për skuadrën e Kastriotit pasi Vjosa ka lënë garat.

Në Ligën e Parë të femrave është poashtu java e 18-të. Të dielen janë tri ndeshje: Verona – Ulpiana (12:00), Trepça – Prizreni (12:00) dhe Dukagjini – CLICK (13:00). Ndeshja Llapusha – KEK-u zhvillohet më 2 maj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …