Zhegra befason Trepçën

Zhegra ka bërë befasi në xhiron e tetë të Superligës duke shënuar fitore ndaj Trepçës së Mitrovicës.
Të shtunën në Gjilan, Zhegra fitoi me rezultat 33:30. Pas pjesës së parë rezultati ishte 17:15 për zhegrasit. Mitrovicasit e barazuan rezultatin në 27:27 në minutën e 49-të, por vendasit prapë krijuan epërsi që e mbajtën deri në fund.
A. Haziri me 11 gola dhe G. Misini me 10 e udhëheqën Zhegrën. Te Trepça 11 gola i shënoi A. Shabani, ndërsa 6 i realizoi S. Maxhera.
Zhegra renditet e gjashta me 8 pikë, por ka një ndeshje më pak të luajtur. Trepça ka rënë në vendin e katërt me 9 pikë.
Në dy ndeshjet tjera të së shtunës fitore shënuan favoritët. Prishtina fitoi thellë ndaj Vëllaznimit, me rezultat 54:20, kurse Kastrioti me rezultat të ngushtë, 32:30, e mposhti Llapin.

Zhegra – Trepça 33:30 (17:15)

Zhegra: Ibrahimi, A. Haziri 11, Murseli 1, Misini 10, Ad. Isufi 2, Aliu 6, Agushi 2, Shaqiri, E. Isufi 1, Lu. Haziri, Le. Haziri, F. Isufi, Ag. Isufi, Jusufi, Kurexhaj

Trepça: Buqinca, Abrashi, Sejdijaj, Maxhera 6, Abazgjiku 3, Klinaku 4, R. Shabani 3, A. Shabani 11, K. Terziqi 3, Voca, Fejzullahu, B. Terziqi, Cimili, Parduzi

Prishtina – Vëllaznimi 54:20 (25:12)

Prishtina: Beshiri 8, Sula 3, Abazi 7, Bajqinovci 12, Gjuka 3, Shabani 9, Ramadani 2, Ademi 1, Visoka 2, Quni 2, Kuleta 4, Qela 1, Agushi, Beqiraj

Vëllaznimi: Lluka 5, Leka, Rama 2, Mamusha 1, Spahija 2, Luzha 2, Rexha 4, Shyti 3, Hoxha, Halili 1, Morina, Pozhegu

Kastrioti – Llapi 32:30 (14:13)

Kastrioti: Dugolli, Hajdini, Tafarshiku, Bega, Hoxha 2, Selmani 8, Bislimi 4, Rudari 3, Mustafa 9, Bytyqi 4, Brahimi 3, Qerimi

Llapi: Hasani 7, Mani, G. Mani 1, Hoxha 8, Ademi 6, Muqiqi 3, Havolli 4, Beshiri, R. Havolli, L. Bogujevci, Bogujevci, Bajrami

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova