Zhegra e Drenica fitojnë në Superligën B

Skuadrat vendase kanë ndalur për vete pikët në dy ndeshjet e javës së 23-të të Superligës B për hendbollistë, që u luajtën të dielen. Kështu Zhegra ka fituar në Gjilan ndaj Samadrexhës me rezultat 32:27, ndërsa Drenica e mposhti në Drenas skuadrën e Trepçës me rezultat 31:29. Përkundër humbjes, Trepça mbetet e para në tabelë me 21 pikë. Drenica renditet e dyta me 16 pikë, e pas saj në vend të tretë është Zhegra me 15 pikë. Samadrexha i ka vetëm dy pikë në pozitën e fundit.

Zhegra – Samadrexha32:27 (17:14)

Zhegra: Ibrahimi, Shaqiri 5, Murseli 1, Dema, F. Isufi 2, L. Haziri 3, Sh. Shaqiri 8, Aliu 3, A. Isufi 9, M. Murseli, Bajrami 1.

Samadrexha: S. Maloku 8, Av. Maloku 2, B. Maloku 8, K. Maloku 3, Al. Maloku, Jashari 4, Basholli 1, Alb. Maloku 1.

Drenica – Trepça 31:29 (15:14)

Drenica: Lladrovci, Muqolli, Thaqi 1, Qorri, Zekaj 4, Hasani 2, Haxhiu 1, Mehmeti 13, Zariqi, Klinaku 9, Haxhiaj 1.

Trepça: Buqinca, Terziqi, Mujka 3, Qabra, Fejzullahu 2, Sejdijaj, Shabani 9, Beqiri, Abazxhiku 7, Nimani, Voca, Maxhera 1, Tahiri, Shala 4, Zhuri 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova