Zhegra fiton titullin te pionierët

Zhegra është larguar nga Superliga e seniorëve, por në fundjavë është dëshmuar sërish se hendbolli zhegras ka të ardhme të ndritur. Për herë të dytë rresht Zhegra e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e pionierëve. Ndeshjet përfundimtare të pionierëve janë luajtur në Gjilan. Të shtunën ishin çerekfinalet, ndërsa të dielen u luajtën gjysmëfinalet, ndeshja për vend të tretë dhe finalja.

Zhegra të shtunën në çerekfinale e mposhti Vëllaznimin, ndërsa të dielen në gjysmëfinale fitoi ndaj Besa Famgas me rezultat 31:20. Në gjysmëfinalen tjetër Prishtina e mposhti Sh.H. Besa Famgas me 29:8 dhe kështu kaloi në finale.

Finalja mes Prishtinës dhe Zhegrës ishte e fortë dhe dramatike. Pas pjesës së parë rezultati ishte 8:8. Në të dytën zhegrasit ishin më të mirë dhe fituan me rezultat 24:22. Kështu Zhegra ka mbrojtur titullin e fituar para një viti.

Për vend të tretë u takuan Shkolla e Hendbollit Besa Famgas dhe Besa Famgas.Fitore shënoi Besa Famgas, përkatësisht ekipi i parë i pionierëve të klubit pejan.

Finalja

Prishtina – Zhegra 22:24 (8:8)

Prishtina: Karabeg, Kastrati, Tahiri 1, Ramadani 1, D. Ramadani 9, Havolli 6, Mjekiqi 4, Shabani 1, Vitija, Koliqi, Gjokaj, Haziri.

Zhegra: Tahiri 3, Sadriu, Goçi, Shaqiri 3, Rexhepi 4, Demi, El. Shaqiri 8, Murseli 5, Kurexhaj, Fazliu, Sahiti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova