Zhegra kthehet te fitoret

Pasi në xhiron e kaluar pësoi nga Llapi si vendas, Zhegra është kthyer te fitorja në kuadër të javës së 12-të.

Të enjten, Zhegra fitoi si mysafire e Prizrenit me rezultat 44:32. Me këtë ndeshje është mbyllur java e 12-të e Superligës. Zhegra është e pesta me 12 pikë kurse Prizrenit mbetet i fundit me 3 pikë. H. Salihu me 9 gola e D. Haxhimusa me 8 ishin më efikasët te Prizreni.

Zhegrën e udhëhoqën A. Haziri me 14 gola dhe G. Misini me 10 gola. 

Prizreni – Zhegra 32:44 (16:22)

Prizreni: Etemi, Thaqi 4, Krasniqi 3, Haxhimusa 8, Skenderi 3, Ç. Thaqi, Gashi 2, Ahmetaj, Salihu 9, Ferati 2, Buqaj 1, Bytyqi.

Zhegra: Kurexhaj, Ibrahimi, Murseli 1, Aliu 6, E. Isufi, Shaqiri, Ag. Isufi 2, F. Isufi 7, Haziri 14, Misini 10, Ad. Isufi 3, Agushi 2

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova