Zhegra me fitore të madhe në Drenas, Vëllaznimit i takon ndeshja e barabartë me Vushtrrinë

Të mërkurën janë luajtur ndeshjet e javës së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Me javën e dhjetë ka nisur faza e dytë e garave.

Derisa Besa Famgas, Prishtina e Kastrioti kanë shënuar fitore të pritura, dy ndeshje ishin interesante. Në Drenas, skuadra e kthyer në Superligë, Zhegra, fitoi ndaj Drenicës me rezultat 39:32.

A. Haziri me 17 gola dhe G. Misini me 10 gola udhëhoqën Zhegrën, që tani ka 10 pikë në vend të gjashtë. Me 10 pikë në vend të pestë është Drenica. Sh. Mehmeti e M. Dubovci shënuan nga 8 gola për Drenicën.

Në Gjakovë u zhvillua ndeshja më e barabartë. Vëllaznimi nikoqir fitoi me vetëm një gol dallim ndaj Vushtrrisë, 25:24.

Vushtrriasit e fituan pjesën e parë me rezultat 13:11, pasi ishin në epërsi vazhdimisht. Në të dytën Vëllaznimi u kthye në lojë. Kaloi në epërsi, por vushtrriasit nuk u dorëzuan. Në minutën e 54-të rezultati ishte i barabartë, 23:23. Por gjakovarët më pas shënuan dy herë për 25:23. Kurse Vushtrria ia doli të shënoi vetëm për rezultatin final, 25:24 në të mirë të Vëllaznimit.

Vëllaznimi është i shtati me 9 pikë. Vushtrria mbetet e teta me 4 pikë.

Trepça – Besa Famgas 23:37 (11:13)

Trepça: Buqinca, R. Shabani 3, Klinaku 7, Abazgjiku 1, Sejdijaj, Abrashi, K. Terziqi, Fejzullahu, Maxhera 5, B. Terziqi, A. Shabani, Cimili 7.

Besa Famgas: Idrizi 2, Mushkolaj 1, J. Muqolli 2, Ramosaj, Visoka, Jupa 6, Y. Muqolli 6, Tahirukaj 8, Mallios 1, Prce 3, Alonso 7, Tafilaj, Thaqi, Mehmeti, Luzha.

Kastrioti – Prizreni 39:31 (15:14)

Kastrioti: Dugolli, Hajdini, Tafarshiku 3, Bega, A. Dugolli 10, Selmani 1, Bislimi 8, Rudari 4, Mustafa 8, Bytyqi 2, Brahimi 3, Qerimi.

Prizreni: Bytyqi 2, Haxhimusa 7, Ahmeti, Ferati 1, Krasniqi 2, Salihu 7, Ibrahimi 9, Thaqi 3, Etemi, Ç. Thaqi, Buçaj.

Llapi – Prishtina 30:38 (12:19)

Llapi: Hasani 4, Mani, Muqiqi 6, Hoxha 12, Beshiri, Havolli 6, Bogujevci, Bogujevci, Bajrami 2, Ademi.

Prishtina: Beqiraj, Agushi, Qela, Kuleta, Quni 2, Visoka 3, Ademi, Shabani 1, Gjuka 5, Bajqinovci 12, Abazi, Sula 6, Beshiri 9.

Vëllaznimi – Vushtrria 25:24 (11:13)

Vëllaznimi: Hoxha, Halili 2, Shyti, Pozhegu, Lluka 4, Dukaj 3, Leka 3, Rama 2, Mamusha, Spahija 7, Curri, Luzha 4, Rexha.

Vushtrria: Pllana, Ibishi, F. Jashari 4, Karaqa 1, Sadiku 6, Emini, M. Jashari 4, Mejzini, Tahiri 3, Miftari 3, Mehmeti, Ar. Mehmeti, Hyseni 3.

Drenica – Zhegra 32:39 (14:19)

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 5, Mehmeti 8, Dubovci 8, Hamza 5, Sahiti 1, Binaku 3, Batatina 2, Baliu, Zariqi, Lladrovci.

Zhegra: Ibrahimi, Jusufi, Murseli, Kurexhaj,  L. Haziri, Shaqiri, Ag. Isufi, F. Isufi 4, A. Haziri 17, Agushi 2, E. Isufi, Misini 10, Ad. Isufi 6.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova