Zherka: Jemi në ngritje të vazhdueshme, udhëtojmë për fitore

Kastrioti ka fituar Kupën e Kosovës dhe tani është në finale të plejofit ku përballet me kampionin aktual, Besa Famgas. Në gjysmëfinale të plejofit Kastrioti i Ferizajt eliminoi Prishtinën në dy ndeshje, ndërsa ndeshja e parë finale e plejofit luhet të mërkurën (20:30) në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Trajneri i Kastriotit, Verim Zherka është optimist para ndeshjeve vendimtare të kampionatit.

“Pasi fituam Kupën jemi orientuar për plejof dhe tashmë jemi në finale, pasi eliminuam Prishtinën në gjysmëfinale. Ekipi ynë është në ngritje në çdo aspekt për fazën finale të garave dhe këtë e treguam për Kupë dhe në gjysmëfinale të plejofit. Jemi duke u përgatitur për ndeshjen e parë finale me Besa Famgasin. Atmosfera në ekip është në nivel të duhur, lojtarët janë të motivuar maksimalisht për sfidat që na presin. Jemi duke analizuar lojën e rivalit dhe po punojmë në strategjinë që t’i pamundësojmë Besës të zhvillojë lojën që i konvenon më së shumti. Në Pejë të mërkurën udhëtojmë për fitore dhe kam besim të plotë që lojtarët tanë do të angazhohen maksimalisht për rezultat pozitiv”, ka theksuar Verim Zherka.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova