15 gola të Muratoviqit në fitoren e Istogut

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën në kuadër të javës së 15-të fitoi në Ferizaj ndaj Kastriotit vendas me rezultat 36:23.
Muratoviq ka shënuar 15 prej golave të Istogut. Shtatë gola i realizoi kapitenja Albina Rugova. Te Kastrioti me efikasitet janë shquar Adriana Salihu e Vahide Gashi me nga 6 gola. Istogu shënoi fitoren e 15-të rresht dhe udhëheq në tabelë me 30 pikë. Kastrioti është i katërti me 21 pikë.
Në vend të dytë në tabelë ka dalë Prishtina, që tani i ka 25 pikë, një më shumë se Vushtrria që luan nesër. Prishtina fitoi 40:28 ndaj Shqiponjës. Alma Nivokazi realizoi 9 gola për Prishtinën kurse Aida Stagova e Eduarta Kurteshi nga 7. Agoneta Goqi realizoi 10 gola për Shqiponjën kurse Shpresa Fazlija shënoi 6 gola.
Fitore shënuan edhe Samadrexha ndaj Dritës (33:17), Vjosa ndaj KEK-ut (25:18) dhe Vëllaznimi ndaj Jusuf Gërvallës (27:22).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të Superligës A të Kosovës …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet e xhiros së 20-të …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë të femrave, do të …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e këtij vendi prej edicionit …

Samadrexha e Shqiponja kanë fituar dy ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Të dy skuadrat fituan ndeshjes …

Prishtinës i ka takuar ndeshja e fundit e xhiros së 26-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të …

Nuk ka dhënë fitues derbi i xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në …