Agron Shabani merr drejtimin e përfaqësueses së femrave

Agron Shabani do të drejtojë përfaqësuesen e Kosovës në hendboll për femra. Ai është emëruar në postin e përzgjedhësit të Kosovës nga Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës në mbledhjen e mbajtur më 23 janar. Shabani i lindur në vitin 1965, është për kohë të gjatë në sportin e hendbollit. Si hendbollist ka luajtur […]

Jupa i kënaqur me çmimin, premton suksese të reja

Kastriot Jupa për herë të katërt është shpallur hendbollisti më i mirë i vitit në Kosovë. Ai të mërkurën mbrëma në ceremoninë e mbajtur nëSheshin 21 në Prishtinë mori çmimin e hendbollistit më të mirë në Kosovë për vitin 2017. Jupa 25-vjeçar ka fituar titullin dhe Kupën e Kosovës me skuadrën pejane Besa FamGas dhe […]

Franca – Spanja, Danimarka – Suedia, çiftet gjysmëfinale

Të mërkurën janë luajtur ndeshjet e fundit në grupet e raundit kryesor të kampionatit evropian të hendbollit që po mbahet në Kroaci. Vetëm në ndeshjet e fundit janë caktuar katër përfaqësueset që do të luajnë në gjysmëfinale të evropianit. Prej grupit të parë në gjysmëfinale janë kualifikuar Franca e Suedia, ndërsa prej grupit të dytë […]