Në Ferizaj kryendeshja e javës

Kastrioti e Prishtina takohen të shtunën (nesër) në Ferizaj në kryendeshjen e javës së 17-të të Superligës së Kosovës në hendboll për meshkuj. Ndeshja e rivalëve të vjetër, që tradicionalisht ka ofruar hendboll cilësor, nis në ora 19:00. Prishtina në ndeshje futet e trimëruar pas fitores që e arriti javën e kaluar ndaj skuadrës pejane […]

Prishtina – Samadrexha hap javën e 12-të

Ndeshja mes Prishtinës e Samadrexhës e hap javën e 12-të në Superligën e Kosovës në hendboll për femra. Kjo ndeshje luhet të premten (sot) dhe nis në ora 17:30. Prishtina është e treta me 16 pikë, sa i ka edhe Shqiponja në vendin e dytë. Samadrexha është e fundit (8) me vetëm një pikë nga […]