Prishtina – Samadrexha hap javën e 12-të

Ndeshja mes Prishtinës e Samadrexhës e hap javën e 12-të në Superligën e Kosovës në hendboll për femra. Kjo ndeshje luhet të premten (sot) dhe nis në ora 17:30. Prishtina është e treta me 16 pikë, sa i ka edhe Shqiponja në vendin e dytë. Samadrexha është e fundit (8) me vetëm një pikë nga 11 ndeshje.

Në tabelë prinë Vushtrria që i ka 19 pikë. Vushtrria, Shqiponja, Prishtina e Istogu pritet të luftojnë për titull këtë edicion garash. Istogu është i katërti me 15 pikë, por ka një ndeshje më pak të luajtur.

Të shtunën (nesër) luhet derbi gjakovar mes Shqiponjës dhe Vëllaznimit. Ky takim nis në ora 14:00. Vëllaznimi është i shtati me tri pikë.

Dy ndeshjet e fundit të xhiros së 12-të luhen të dielen. Nga ora 17:00 në Ferizaj takohen Kastrioti e Istogu, kurse nga ora 14:30 në Gjilan, Drita e pret Vushtrrinë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova