Vlerësohet pozitivisht paraqitja e Kosovës

Përkundër humbjes, paraqitja e hendbollisteve të Kosovës ndaj Bjellorusisë është vlerësuar lart. Kosova të mërkurën mbrëma në Prishtinë humbi nga Bjellorusia me rezultat 31:22 në kuadër të fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2018”. Vlerësime pas ndeshjes kanë dhënë përzgjedhësi i Kosovës Agron Shabani, kapitenja Leonora Demaj, hendbollistet Mirela Gjikokaj e Albana Arifi dhe përzgjedhësi […]

Paraqitje trimëruese e Kosovës ndaj Bjellorusisë

Kosova e ka humbur ndeshjen ndaj Bjellorusisë, por ka patur një paraqitje trimëruese dhe në pjesën e dytë plotësisht të barabartë me përfaqësuesen me përvojë dukshëm më të madhe. Ndeshja e luajtur në Pallatin e Rinisë në Prishtinë para 1000 shikuesve përfundoi me rezultat 31:22 në të mirë të bjelloruseve. Pas pjesës së parë rezultati […]